Modernizasyon nedir?

Modernizasyon, mevcut asansörün muhtelif kısımlarının Yenilenmesi / Değiştirilmesi demektir.

Neden modernizasyona ihtiyaç vardır ?

Asansörün bazı kısımları doğal ömürlerini doldurmuştur. Ömürlerini dolduran aksam mutlaka değiştirilmelidir. Aksi takdirde güvenlik başta olmak üzere, fonksiyon, güvenirlilik , konfor ve estetik sorunlar ortaya çıkacaktır. Asansör sık sık arıza yaparak , hem kullanımı sekteye uğratır, hem de binanın asansör için ödedi bedel her geçen gün artar. Hatta bina bütçesinde asansörün ne kadar yer alacağını tayin etmek bile güçleşebilir. Yeni kanunlara uyum sağlamak mecburiyeti vardır. Asansörle ilgili kanunlar da zaman içinde değişmektedir. Bazı kanunlara, mevcut asansörler için de uyma zorunluluğu vardır. Bu durumlar genelde güvenlikle ilgilidir . Asansörde genel anlamda sorun olmasa bile , kanun gereği olan ilgili değişikliklerin yapılması mecburidir. Binadaki genel değişikliklere uyum gerekmektedir. Binanın gerek mimari olarak gerekse fonksiyon açısından değiştirilmesi durumunda , asansöründe uygun şekilde değişmesi gerekecektir. Yeni teknolojinin imkanlarından faydalanmak istenir. Bazı durumlarda , yeni teknolojiyi kullanmak arzu edilir. Bunun yapılması genelde , asansörün; fonksiyon, konfor ve estetik özelliklerinin yükseltilmesine yöneliktir. Asansörün ilk yapılışından gelen hataların düzeltilmesi ihtiyacı vardır. Bazı asansörlerde , daha ilk yapıldığı andan beri süregelen kronik problemler vardır. Bu durumda da modernizasyon çözüm olur.

Modernizasyonun faydaları nelerdir ?

Hangi aksamın değiştirildiğine bağlı olarak aşağıdaki faydalar söz konusudur. Asansör daha az arıza yapar. Asansörün güvenliği artmıştır. Asansör daha konforludur. Asansör trafiğe daha çok hizmet eder. Asansör daha güzel ve moderndir. Asansör daha az enerji tüketir. Asansörün genel ömrü artmıştır. Asansör çevreye daha az zarar verir. Hukuki sakıncalar ortadan kalkmıştır. Sonuç olarak , modernize edilen asansör ; Kullanıcının sorunlarını ortadan kaldırır . Binanın değerini arttırır.

Modernizasyon nasıl yapılır ?

Modernizasyon 2 şekilde yapılabilir ; İlgili aksamın hepsi aynı dönemde değiştirilir. Buna aynı anda modernizasyon denir. Bu, problemin büyük ve acil, bütçenin müsait olduğu durumlarda tercih edilir. Herbir aksam zamana yayılı olarak değiştirilir. Buna geniş zamanlı modernizasyon denir. Bu, problemin acil olmadığı ve bütçenin kısıtlı olduğu durumlarda tercih edilir. Geniş zamanlı modernizasyonda, yapılması gerekli bütün değişikliklerin bir listesi oluşturulur. Bina yetkilileri ve asansör firması bu listenin hangi kısmının ne zaman gerçekleştirileceğini birlikte kararlaştırırlar. Burada yapılan her değişiklik, hem gelecekte yapılacak değişikliklerle hem de mevcut durumdaki özelliklerle uyumludur.

Bizi Tercih Edenler

  • Baysan İş Merkezi
  • Güleç İş Hanı
  • Adana Ticaret Merkezi
  • Gondol Tatil Sitesi
  • Bayramlar Mobilya
  • Huzur Mesken Sitesi
  • Aziz Pamukçu İşhanı
  • Merkez Çetinkaya
  • Mavi Bulvar Çetinkaya
  • Özel Sancak Apartmanı

Müşteri Memnuniyeti Tüm Geri Dönüşler »